Skip to main content

Zarząd Województwa Śląskiego pod patronatem Marszałka organizuje coroczny konkurs na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego”.

Jest to otwarty konkurs na najlepsze w województwie śląskim architektoniczne i urbanistyczne realizacje o charakterze publicznym.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 32 obiekty, wśród których znalazły się następujące projekty konstrukcji FI Statyk: – Rozbudowa i przebudowa Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich – Przebudowa budynku byłej cechowni oraz terenów przyległych w ramach realizacji zadania pn.”Rewitalizacja terenów po byłej KWK Rozbark’ – Nowe Muzeum Śląskie Katowice Nagrody i wyróżnienia przyznane zostaną w czterech kategoriach: przestrzeń publiczna, zrewitalizowana przestrzeń publiczna, obiekt użyteczności publicznej, zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej. Laureatów konkursu poznamy w październiku.

Na stronie konkursu zobaczyć można zdjęcia i plany sytuacyjne oraz przeczytać opis inwestycji.

http://www.slaskie.pl/npp/?grupa=19&rok=2015&id_Wszystkie realizacje=23

Miło nam poinformować iż Jury Konkursu przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Główną nagrodę GRAND PRIX otrzymało Nowe Muzeum Śląskie Katowice (ex aequo: Kopalnia Guido w Zabrzu)- za stworzenie unikatowego miejsca realizującego najwyższe standardy i oczekiwania od przestrzeni publicznej , zrewitalizowanej przestrzeni publicznej, obiektu użyteczności publicznej i zrewitalizowanego obiektu, będąc najlepszym rozwiązaniem dla każdej z tych kategorii. Wyróżnienie w kategorii: OBIEKT UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ dla realizacji: Rozbudowa i Przebudowa Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich – za właściwe rozwiązania urbanistyczno-architektoniczne, wpisujące sie w historyczny kontekst miejsca.

Nowoczesne wykończenie wnętrz, dostosowane do funkcji i procesów technologicznych w nowej części szpitala zrealizowano za pomocą dobrych materiałów dostosowanych do przeznaczenia budynku.

Close Menu

Firma inżynierska “Statyk” Spółka Komandytowa

ul. Plebiscytowa 10/7
40-035 Katowice
tel. +48 32 201 81 76
e-mail: statyk@statyk.pl

Biuro Projektowe „Statyk” Sp. z o.o.

ul. Ligonia 8
43-180 Orzesze
tel. +48 32 221 07 59
fax +48 32 722 91 11 w.23
e-mail: biuro@statyk.pl