Skip to main content

Silesia Business Park powstaje przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach. To pod wieloma względem dobra lokalizacja dla nowoczesnych biurowców – obok ruchliwej drogi, a zarazem blisko centrum miasta. Kompleks Silesia Business Park docelowo będzie się składał z czterech podobnych do siebie budynków; dwa są już gotowe, czwarty stanie w 2017 roku.

Silesia Business Park – to nie pierwszy biurowiec, zaprojektowany przez zespół medusa group. Niedawno zakończyła się budowa biurowca Dominikański we Wrocławiu, w 2013 roku zespół Przemo Łukasika zaprojektował budynek biurowy w Łodzi. Znana śląska pracownia ma na koncie obiekty o różnej skali i funkcji.

Silesia Business Park będzie siedzibą wielu firm różnych specjalności – większość z powierzchni użytkowych budynków ma już swoich najemców. Teren, na którym wyrosły biurowce jeszcze kilka lat temu był zaniedbany i niezagospodarowany. Ze względu na swoje dogodne położenie stał się jednak atrakcyjnym kąskiem dla deweloperów, którzy ten poprzemysłowy obszar postanowili zamienić z wielofunkcyjną przestrzeń, przyciągającą inwestorów i klientów. To przedsięwzięcie łączy się z polityką władz miasta, które starają się zmienić myślenie o Katowicach jako o mieście przemysłu.

Więcej: https://sztuka-architektury.pl/article/3248/silesia-business-park-rosnie

Close Menu

Firma inżynierska “Statyk” Spółka Komandytowa

ul. Plebiscytowa 10/7
40-035 Katowice
tel. +48 32 201 81 76
e-mail: statyk@statyk.pl

Biuro Projektowe „Statyk” Sp. z o.o.

ul. Ligonia 8
43-180 Orzesze
tel. +48 32 221 07 59
fax +48 32 722 91 11 w.23
e-mail: biuro@statyk.pl