Zespół eskpercki

40-osobowa kadra,
specjaliści w projektowaniu

Firmę STATYK tworzy zespół specjalistów, posiadających wieloletnie doświadczenie w planowaniu, projektowaniu i zarządzaniu projektami. Współpracujemy z najlepszymi pracowniami architektonicznymi i firmami wykonawczymi w kraju i za granicą.

  • zrealizowaliśmy już ponad 2000 projektów konstrukcji,
  • wykonaliśmy 270 opinii i ekspertyz budowlanych,
  • nasz zespół tworzy 40 osobowa grupa projektantów i inżynierów,
  • działamy na rynku od 1993 roku,
  • blisko 30 lat funkcjonowania firmy i bogate doświadczenie w branży,
  • dwa stacjonarne biura projektowe w Katowicach i Orzeszu.
Zespół, Statyk, Korbielów

Zespół biura w Katowicach

Grzegorz Komraus
Rzeczoznawca, Projektant, Prezes Zarządu
gkomraus@statyk.pl
+48 32 201 81 76
Piotr Dzidek
Projektant, Wspólnik
pdzidek@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 21
Michał Grzędziński
Projektant, Wspólnik
mgrzedzinski@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 41
Wojciech Wilczek
Projektant, Wspólnik
wwilczek@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 51
Łukasz Łanucha
Projektant
lanucha@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 54
Remigiusz Dybała
Projektant
rdybala@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 32
Rafał Białozor
Młodszy Projektant, Programista
rbialozor@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 46
Dawid Milimąka
Młodszy Projektant
dmilimaka@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 42
Oskar Strzelecki
Młodszy Projektant
ostrzelecki@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 14
Izabela Staroszczyk – Stawowska
Administracja
istaroszczyk@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 11
Andrzej Baryła
Asystent projektanta
abaryla@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 14
Justyna Mrozek
Starszy asystent projektanta
jmrozek@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 53
Agnieszka Kwiatosz
Asystent projektanta
akwiatosz@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 22
Jakub Jania
Asystent projektanta
jjania@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 45
Joanna Pacion
Asystent projektanta
jpacion@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 23
Paulina Szuba
Asystent projektanta
pszuba@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 32
Anna Spiess
Asystent projektanta
aspiess@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 14
Jolanta Kępka
Asystent projektanta
jkepka@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 43
Gabriel Jeremias Henrique
Asystent projektanta
gjeremias@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 61
Sonia Komraus
Asystent projektanta
skomraus@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 23
Julianna Mrzyk
Asystent projektanta
jmrzyk@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 44
Kinga Skarboń
Asystent projektanta
kskarbon@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 31
Magdalena Brabańska
Asystent projektanta
mbrabanska@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 56
Weronika Stępień
Asystent projektanta
wstepien@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 31
Filip Domagała
Asystent projektanta
fdomagala@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 44
Patrycja Steciuk
Stażysta
psteciuk@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 52
Kacper Mordalski
Stażysta
kmordalski@statyk.pl
+48 32 201 81 76 wew. 55

Zespół biura w Orzeszu

Tomasz Kozielski
Projektant, Prezes Zarządu
tkozielski@statyk.pl
+48 32 221 07 59 wew. 24
Bartosz Jankowiak
Projektant
bjankowiak@statyk.pl
+48 32 221 07 59 wew. 21
Aleksandra Pałach
Asystent projektanta
apalach@statyk.pl
+48 32 221 07 59 wew. 21
Marietta Papierok
Asystent projektanta
mpapierok@statyk.pl
+48 32 221 07 59 wew. 21
Magdalena Zniszczoł
Asystent projektanta
mzniszczol@statyk.pl
+48 32 221 07 59 wew. 21
Monika Teodorowska
Asystent projektanta
mteodorowska@statyk.pl
+48 32 221 07 59 wew. 21
Łukasz Toman
Asystent projektanta
ltoman@statyk.pl
+48 32 221 07 59 wew. 22
Dominik Mrowiec
Asystent projektanta
dmrowiec@statyk.pl
+48 32 221 07 59 wew. 21
Michał Janus
Asystent projektanta
mjanus@statyk.pl
+48 32 221 07 59 wew. 22
Joanna Pilarska
Asystent projektanta
jpilarska@statyk.pl
+48 32 221 07 59 wew. 21
Adam Papierok
Asystent projektanta
apapierok@statyk.pl
+48 32 221 07 59 wew. 22
Anna Roman
Asystent projektanta
aroman@statyk.pl
+48 32 221 07 59 wew. 21
Edyta Zawadzka
Asystent projektanta
ezawadzka@statyk.pl
+48 32 221 07 59 wew. 22
Martyna Borys
Asystent projektanta
mborys@statyk.pl
+48 32 221 07 59 wew. 23

Firma inżynierska STATYK

Liczne realizacje budowlane przebiegające pod nadzorem firmy wpływają na profesjonalizm i fachowość wykonywanych prac projektowych. Takie podejście pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu i jakości usług.

Firma dysponuje pełnym licencjonowanym oprogramowaniem do wykonania obliczeń statyczno – wytrzymałościowych wszystkich typów konstrukcji budowlanych oraz programami do wykonywania rysunków budowlanych i wykonawczych. Ze względu na kompleksowość wykonywania zleceń, ich jakość, terminowość oraz zgodność z życzeniami i preferencjami klientów.

Zajmujemy prestiżowe miejsce w branży konstrukcyjnej. Wieloletnie doświadczenie owocuje ponad 100 opracowań projektowych rocznie.

Obecnie w firmie zatrudnionych jest 25 osób w Katowicach i 11 osób w Orzeszu. Dziewięć osób posiada pełne uprawnienia budowlane w zakresie konstrukcji. Personel legitymuje się zarówno kompetencjami jak i dużym doświadczeniem zawodowym w zakresie projektowanie wszystkich typów konstrukcji budowlanych:

  • żelbetowych (w tym układów płytowo – słupowych, posadowień pośrednich (pale, iniekcje itp.),
  • stalowych (w zakresie od obliczeń do wykonania rysunków warsztatowych),
  • drewnianych (w tym konstrukcji z drewna klejonego).

Blisko 30 lat doświadczenia

1993
Rozpoczęcie działalności jako „Pracownia Projektowa STATYK” Grzegorz Komraus
1998
Zmiana nazwy na „Firma Inżynierska Statyk” Grzegorz Komraus
2012
Powstaje drugie biuro firmy „Pracownia Projektowa Statyk Sp. z o.o.” z siedzibą w Orzeszu
2015
Od tego roku pracujemy z użyciem oprogramowania BIM (building information modeling)
2017
Projekty wykonawcze w zakresie elementów żelbetowych wykonujemy w BIM przy użyciu oprogramowania Allplan Engineering firmy Nemetschek
2017
Katowicka część firmy przekształciła się w spółkę „Firma Inżynierska Statyk Sp. z o.o. Sp. k.”

Dołącz do grona naszych partnerów

Biura architektoniczne

Stabil
Konior Studio
Tremend
Ostrowscy architekci
SLAS
medusa group
Wojciech Wojciechowski Architekt
Atelier PS
mpoint architektura
Kozień Architekci
OVO Grąbczewscy
Mocarch
Robert Konieczny KWK Promes

Inwestorzy

TDJ
Skanska
Henniger
Noho
Echo Investment
Atal
Miasto Katowice
Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
Muzeum Śląskie
Akademia Muzyczna w Katowicach
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Muzeum Historii Katowic
Łódź airport
Miasto Kraków
Miasto Gliwice
Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich

Generalni wykonawcy

Budimex
Warbud
Mostostal
Alstal
Strabag

Chcesz nawiązać współpracę?
Napisz do nas lub zadzwoń